YouTube Çeviri ve Altyazı Özelliğinin 3 Faydası

YouTube Çeviri ve Youtube Altyazı özelliğinin faydalarından bahsetmeden önce YouTube hakkında genel bir bilgi vereyim. Dünyanın en büyük video arama motorudur. Gerek YouTube yayıncıları, gerekse kurumsal firmalar veya sıradan insanlar buraya video yüklendiğinde, yükledikleri videoların insanlar tarafından izlenmesini ister. Video’nun başlığı Türkçe hatta Video’daki konuşmalarda Türkçe olabilir. Ama biz bu videonun anadili İngilizce,Fransızca, Almanca olan hatta Amerika,İngiltere,Almanya da yaşayan insanlarında bu videomuzu izlemelerini istiyoruz. Peki bu nasıl olacak?

YouTube Çeviri Faydaları Nelerdir?

YouTube Video Düzenleme bölümündeki Çeviri kısmından Video’nuzun başlığını, açıklamasını istediğiniz dile çevirebilirsiniz. Bu sayede örneğin İngilizce’ye çevirdiğinizde Anadili İngilizce olan bir insan Başlığınızın Türkçe değil İngilizce halini görecektir. Video başlığını videonuzu açıklayan bir başlık atarsanız izleyecek olan kişilerin videonuzun içeriğinin ne olduğunu anlayacaktır.

YouTube Altyazı Faydaları Nelerdir?

Bir diğer unsur ise videoda neler konuştuğunu insanların anlaması için YouTube Altyazı özelliğinden faydalanacağız. Videodaki konuşmaları aynen İngilizce’ye çevirerek videonuza ekleyin. Bu sayede izleyen kişiler Altyazı özelliğini açarak video da neler konuştuğunuzu anlayabilir.

YouTube Çeviri ve YouTube Altyazı’nın Kısaca Faydaları

  • Daha fazla izlenme
  • Daha fazla marka bilinirliği
  • Daha fazla kazanç