Screaming Frog, SEO Spider’in 12 Sürümünü Yayınladı

Arama motoru pazarlama şirketi Screaming Frog, salı günü popüler SEO Spider aracının 12.0 sürümünü yayınladı . Bu sürümde diğer iyileştirmelerin yanı sıra, PageSpeed ​​Insights Api entegrasyonunu, veritabanı depolama modu için otomatik kaydetmeyi ve özelleştirilebilir bir GUI’yi içeriyor.

SEO Spider Nedir?

SEO Spider bir web sitesi tarayıcı aracıdır. SEO Spider gibi web sitesi tarayıcı araçları, siteleri analiz etmek, arama motoru tarayıcılarının sayfalarda nasıl gezindiğini anlamak, SEO çalışmalarını denetlemek ve iyileştirme yapılacak alanları belirlemek için değerli bir araçtır.

Chrome Kullanıcı Deneyimi Raporu’nu (CrUX) ve Lighthouse metriklerini çekebilme yeteneği, SEO Uzmanlarına ve website sahiplerine, kullanıcı deneyimini geliştirmek için kullanılabilecek gerçek bir veri kaynağı sağlar. Veritabanı depolama modu dosya kaydetme ve yeniden açma geliştirmeleri daha büyük site taramaları için yararlıdır.

Güncelleme hakkında daha fazla bilgi:

  • Yeni “PageSpeed” sekmesi Google’ın PageSpeed ​​Insights API’sına entegre edilmiştir ve kullanıcıların yükleme sürelerini azaltma fırsatlarını keşfetmek için CrUX ve Lighthouse metriklerinden yararlanmasına olanak tanır. “PageSpeed ​​Opportunities Summary” raporu aynı zamanda site sahiplerinin ölçekli fırsatları tespit etmelerine yardımcı olabilir.
  • Kullanıcıların RAM’e kaydetmek yerine verilerini sabit disklerine kaydetmelerini sağlayan veritabanı depolama modu, artık otomatik kaydetme özelliğine sahip olup, veritabanı dosyalarını önceki kaydetme işleminden daha hızlı yeniden açmaktadır. Sonuç olarak, kullanıcılar ani bir çöküşten veya bilgisayarın yeniden başlatılmasından dolayı kaybolabilecek taramalara da devam edebilir.
  • SEO Spider’in sekmeleri artık herhangi bir sırada görünebilecek şekilde özelleştirilebilir veya tamamen kaldırıldı. Kullanıcının sekme tercihleri ​​şimdi verilerin depolanıp saklanmadığını etkileyecektir.
  • Özel sayfa ve bağlantı elemanları hafızaya kaydetmek için taramadan muaf tutulabilir.