3 Maddede Paravan Blog

Paravan Blog ya da başka bir deyişle paravan site, SEO için olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Websitenizin içeriği, sektörü, hedef kitlesi ne olursa olsun her web sitesi bir kaliteli ve kalıcı backlink ağına ihtiyaç duyar.

Paravan Blog Nedir?

Paravan blog, asıl web siteye backlink ve ziyaretçi trafiği açısından hizmet etmek için kurulmuş web sitelerdir. Burada önemli olan husus, paravan blog’un içeriği ile asıl Google’da yükseltmek istediğimiz sitenin içeriği, amacı ve hedef kitlesi aynı olmalıdır. Örneğin sizin sitenin amacı bilgisayar teknik servis ise gidip nakliyat sitesinden backlink alınmamalıdır.

Paravan Blog Nasıl Açılır?

Paravan blog 2 şekilde açılır. Bunlardan bir tanesi dünyaca ünlü blog oluşturma siteleridir. Ya da domain ve hosting alıp kurabilirsiniz. Paravan site açarken en dikkat etmemiz gereken hususlardan bir tanesi her bir paravan blog’un İP adresinin farklı olmasıdır. Aynı İP adresinde oluşturulan paravanlar tek site olarak algılanıp yaptığınız işlemler tamamen spam niteliği taşıdığı için web siteniz Google tarafından ceza alabilir.

Paravan Blog Siteleri Nelerdir?

Paravan blog denince akla ilk gelen siteler;